טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

על הקשר בין בניית אתרים וקידום אתרים

בעלי אתרי אינטרנט צריכים להבין את הקשר החזק המתקיים היום בין בניית אתרים וקידומם במנועי החיפוש. למעשה, לא מדובר בשני חלקים או שלבים נפרדים. בניה נכונה תעשה תוך כדי חשיבה על קידום האתר לאחר עלייתו לאוויר. כאשר בונים אתר ורק לאחר עלייתו לאוויר חושבים כיצד לקדם אותו במנועי החיפוש אנו נתקלים בבעיה רצינית.

על מנת להצליח להתקדם במנועי החיפוש עלינו לחשוב טוב בשלב הראשון מהן מילות המפתח המתאימות לכך. יש לעשות מחקר מילים שמתאים לתחום העיסוק של האתר ולבחור מילים וצירופים שונים שישרתו  את מטרתנו בצורה הטובה ביותר.

קידום אתרים אורגני מבוסס בין היתר על הופעתן של מילות המפתח בכמות ואיכות מספקת באתר אותו אנו רוצים לקדם. לכן בנית אתרים חכמה היא זו הדואגת מראש לשלב ולשבץ את המילים המתאימות בתוך הטקסטים המופיעים באתר.

בעלי אתרים רבים טועים לחשוב כי צריך קודם לבנות את האתר ואז להתחיל לקדם אותו. מה שחשוב מאוד להבין זה שקשה מאוד לשלב את מילות המפתח לאחר סיום הבניה. לא מדובר בקושי טכני, אלא בהרבה עבודה שיורדת לטמיון ודורשת בעצם ו"כפיה" של מילות המפתח על טקסט קיים, מה שגורם לבזבוז של זמן ומשאבים ופוגע ביעילות העבודה.

בחירת מילות קידום

גם בקידום אתרים ממומן יש צורך בבחירת המילים המתאימות על מנת לשבצן במודעות הפרסום. בדרך כלל קידום ממומן מפנה למיניסייט שגם אותו רצוי לבנות בהתאם לדרישות הקידום כבר מהשלב ההתחלתי על מנת להקל על התהליך ולהגיע להצלחה מקסימלית. מעבר לבחירת המילים יש לשים דגשים נוספים כבר בשלב הבניה של האתר על מנת לייעל את הקידום.

צריך להקפיד על שימוש נכון ואחיד בכותרות ראשיות ומשניות על מנת לעזור למנוע החיפוש להבדיל ביניהן.כמו כן חשוב להשתמש בכותרת שונה לכל עמוד פנימי באתר על מנת שמנועי החיפוש ידעו ליצור הפניות גם לעמודים אלו ולא רק לעמוד הראשי, מה שיגדיל את כמות המיקומים הטובים וישפר את איכות התוצאות.

קידום אתרים בגוגל

מרבית ההמלצות שהזכרנו נוגעות להצלחה של קידום במנוע החיפוש הגדול בעולם היום: גוגל. כמובן שישנם גם מנועי חיפוש אחרים ברשת, אך לא ניתן להתעלם מהדומיננטיות המוחלטת של גוגל ולרצון של כולם להצליח להיות ממוקמים גבוה דווקא שם. דבר ידוע הוא כי הצלחה בגוגל שווה יותר מכל.

דבר נוסף שחשוב מאוד להקפיד עליו בבניה וקידום של אתרים היום הוא הצורך לבנות אתר שמותאם לגלישה סלולרית וכמו הדומיננטיות של גוגל, כאן יש שליטה ברורה לאייפון. לכן נרצה לבנות מראש  גרסת אתר לאייפון או גרסה מותאמת על מנת שהמשתמשים יוכלו לגלוש

גם מהטלפון הסלולרי שלהם. חשוב לדעת שנתוני הגלישה בסלולר הולכים ועולים משנה לשנה ואם לא נבנה נכון את האתר נפסיד לקוחות פוטנציאליים רבים.

Go to top of page