טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

מה לעשות כשהאתר נמצא בבניה

כאשר אתר חדש נמצא עדין בהליכי בניה, או אתר קיים נמצא בהליכי שיפורים ותיקונים, גישת הגולשים אליו נחסמת מטעמים ברורים.
מה שנהוג בעולם בניית אתרים לעשות במקרה כזה הוא לדאוג שבעמוד הראשי יופיע עדכון כתוב על כך שהאתר נמצא בהליכי בניה ולכן סגור זמינת למבקרים.

ממש כמו כביש חסום או מבנה בשיפוצים.חשוב לדעת שלסגירת האתר יש משמעות רבה בעיני הגולשים והתוכן המוצג בו בתקופה זו יכול להיות מכריע לגבי המשך הגלישה שלהם אליו בעתיד.
במהלך השנים נולדו ביטויים שונים שמתארים את הסיבה לסגירת האתר. "האתר בבניה" הוא הנפוץ שבהם, כאשר יש מקרים בהם עשו שימוש גם בביטויים כמו המידע אינו זמין, האתר יעודכן אחרי החג ועוד.מומחים בבניית אתרים שוללים את המנהג הזה וטוענים שהוא מזיק ביותר.
הצגת דפים שנמצאים בהליכי בניה עלולה להשפיע לרעה על הגורמים החשובים ביותר בתחום האינטרנט: הגולשים ומנועי החיפוש.

ההשפעה על הגולשים

כאשר בונים אתר חדש, חשוב לדעת שאין טעם להציגו בפני הגולשים לפני שיש בו תוכן רלוונטי ועדכני.
הרושם הראשוני חשוב מאוד עבור הרגלי הגלישה של אנשים וסביר להניח שגולש שהגיע לאתר עם הודעה כזו, לא ימהר לשוב אליו.אוסר לשכוח שגולשים מגיעים לתאר בעקבות חיפוש אחר מידע מסוים ואין להם שום ענין בגלישה חסרת משמעות. הגולשים הם הרי הלקוחות אחריהם בעלי האתרים אמורים לחזר ואין שיטת חיזור גרועה יותר מלהציג דפים ריקים. אם כבר רכשתם דומיין ושירותי אחסון ודאגתם להתקשר עם חברת בניית אתרים אך אין לכם עדין תוכן להציג, דאגו שבעמוד הראשי יופיע לפחות פרופיל חברה קצר, דרכי יצירת קשר עם החברה ומידע כללי ורלוונטי.

ההשפעה על מנועי החיפוש

כל מי שבונה אתר אינטרנט שואף להצליח גם בתהליך קידום אתרים ולהתקדם כמה שיותר גבוה בתוצאות של מנועי החיפוש. אחד הדברים הגרועים שניתן לעשות בתהליך קידום אתרים הוא להציג למנועי החיפוש דפים ריקים וחסרי תוכן. התוכן הוא הדבר המרכזי ביותר בתהליך קידום אתרים מוצלח ואתר שמציג דפים כאלו נחשב ללא רציני ולא רלוונטי. כאשר מנוע החיפוש סורק את האתר ומקבל הודעות כאלה, סביר כי יחזור לסרוק אותו, אם בכלל, כעבור זמן רב. חשוב להשאיר בדפים תוכן קצר ורלוונטי גם במשך תהליך הבניה או השיפוץ אם רוצים להישאר רלוונטיים בעיני מנועי החיפוש.

Go to top of page