טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

מהם היתרונות והחסרונות בבחירת שם דומיין בעברית?

לבחירת שם האתר שלך ישנה השפעה מכרעת ונרחבת, החל ברושם הראשוני אותו אתה יוצר על הגולש, דרך כמות הגולשים שיגיעו במהירות לאתר וכלה באופן בו מנועי החיפוש מאנדקסים את האתר שלך ומדרגים אותו בתוצאות שלהם.
בשנים האחרונות החלו יותר בעלי עסקים וחברות להשתמש בדומיינים בעברית כדי למשוך קהל יעד ממוקד. מאמר זה יעסוק בשאלה העקרונית מה משקלם של היתרונות מול החסרונות של שם דומיין בעברית ומה זה אומר לגבי האתר שלך.

.co.ilיתרונות:

 1. קליט וזכיר – לדוברי עברית קל הרבה יותר לזכור (ולגלוש אל) שמות דומיין בעברית.
 2. מיתוג ממוקד ומיידי – בעל עסק בתחום השמאות המחזיק בדומיין .comשמאות – ממתג את עצמו באופן הברור ביותר לקהל היעד המתאים.
 3. רוב האפשרויות פתוחות – בניגוד לשמות הדומיין באנגלית, בגלל שמדובר במהפכה בהתהוות, ישנם הרבה שמות פנויים בעברית.

.comחסרונות:

 1. טכנית – מכיוון שיש צורך לתרגם את האותיות העבריות לקידוד מיוחד, קשה יותר לקשר אליהם מאתרים אחרים (מבנה כתובת האתר שתתקבל תדמה ל:http://www.xn--4dbduac1bj.com).
 2. אחסונית – שמות דומיין בעברית עדיין אינם נתמכים ע"י כל חברות אחסון האתרים.
 3. תדמיתית – קהל הגולשים עדיין נוטה לייחס מקצועיות ואמינות רבה יותר לאתר בעל שם דומיין באנגלית מאשר לאתר עם שם דומיין בעברית, אבל גם מגמה זו הולכת ומשתנה.

לכאן ולכאן:

 1. מאז הופעת שמות הדומיין בעברית, מתנהל ויכוח בין מקדמי אתרים: האם שם דומיין בעברית משפיע על קידום במנועי החיפוש או לא. התומכים טוענים כי מבחינת מנועי החיפוש אין הבדל בין עברית לאנגלית ואף מרחיקים וטוענים כי שם דומיין בעברית אף מקדם את האתר, מאחר ו-Google מתאים דומיין בעברית לחיפוש המתבצע בשפה העברית. המתנגדים טוענים, כי מכיוון ששם הדומיין בעברית נקלט במנועי החיפוש כאוסף תווים לא ברורים, העניין איננו מפיק את התוצאות הרצויות. הדבר היחיד עליו קיימת הסכמה, אגב, שמנועי החיפוש מתחילים להתאים את עצמם למגמה המתגבשת.
 2. אנשים אשר אינם מתגוררים בישראל קוראים את שם הדומיין במנוע החיפוש שלהם בג'יבריש או בריבועים, מה שעלול לצמצם את קהל היעד של העסק. בעלי עסקים שירצו להפיץ את האתר שלהם ולכלול בו שפות נוספות יתקלו בקשיים. כך שאתר עם שם דומיין בעברית יישאר מתאים אך ורק לדוברי עברית.

ניכר שמבחינה שיווקית יתרונותיו של דומיין בעברית עולים על חסרונותיו. עכשיו, נבחן פרטנית מה זה אומר לגביך:

לאילו אתרים מתאימים שמות בעברית?

 1. אתר אשר רוב התעבורה בו מבוססת על גולשים מישראל.
 2. אתר אשר עיקר התעבורה שלו אינו נשענת רק על מנועי חיפוש והוא משווק במדיות ויזואליות נוספות ברשת ומחוץ לה (באנרים, שלטי חוצות, קליפים, פלאיירים וכד').
 3. אתר אשר מכוון לפלחי שוק מיוחדים כילדים, קשישים, לקוחות שאינם דוברים אנגלית וכו'.
 4. אתר אשר חלק גדול מהגולשים אליו מגיעים בהפניה ורבאלית ישירה (טלפון, המלצה מפה לאוזן ועוד).

המאמר נכתב על ידי חברת דומיין דה נט המאפשרת רישום שמות דומיין בעברית.

Go to top of page