טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

לצאת לדרך חדשה

אנו מבלים שעות רבות במקום העבודה ולמעשה עבור רובנו,שעות העבודה מהוות באחוזים את החלק המרכזי של חיינו היומיומיים.

רבות כבר נאמר ונכתב על כך שמקום העבודה של כל אחד ואחת צריך להיות מקום מהנה,עבודה מספקת ומעניינת אשר מעניקה סיפוק, אך מעבר לקלישאות ולהצהרות שבבסיסן הן נכונות כמובן, לא תמיד קל ליישם זאת ובפועל אנשים רבים בישראל ובעולם עובדים בעבודות שהם או סובלים בהן או פשוט לא מגשימים את עצמם במלוא מובן המילה. בין אם מדובר על קבלת קידום בעבודה לתפקיד מאתגר ונחשק או עזיבת העבודה ופתיחת עסק עצמאי, היציאה לדרך חדשה היא מרתקת ומדהימה, אך גם מפחידה ומלאה במהמורות אפשרויות בדרך.

נקודת ההחלטה עצמה!

כמו בתהליכים רבים בחיים, היציאה לדרך חדשה – בעיקר כזו הכוללת שינוי מהותי כמו עזיבת מקום עבודה ו/או פתיחת עסק עצמאי – מחייבת לעשות את אותו צעד ראשון ומפחיד: להחליט שזו  הדרך וזו הבחירה שלך. הדרך החדשה שלך מתחילה בצעד ראשון ורב משמעות לכיוון הנכון, הצעד המתגלם בהחלטה שמספיק, "אני רוצה עבודה מעניינת, מאתגרת, בתחום אהוב ועם פוטנציאל לצמוח כלכלית ואישית".

לעיתים אפשר להגיע למקום הזה של החלטה לצאת לדרך חדשה מתוך סבל או חוסר רצון בעבודה, אפשר להגיע להחלטה לבד או עם התייעצויות רבות עם הסביבה. כמו כן, עבור רבים, השתתפות במאורע "מכונן" יכולה ליצור את הדחייה לשינוי המתבקש (אם הוא קורה, כנראה שהוא מתבקש!) למשל קורס להצלחה עסקית שנותן את הבסיס והכוח להחליט על הדרך האמיצה והמרגשת, הרצאה מעשירה על הצלחה והעצמה אישית וכיוצא באלו.

דרך חדשה באותו מקום עבודה

לא כולם בוחרים את הדרך החדשה שלהם ככזו הכוללת הקמת עסק או עזיבת מקום העבודה, יש כאלו השואפים לקבל קידום בעבודה הקיימת וכך להתקדם בתפקיד, במשכורת, בתחומי האחריות וביכולת ההשפעה. זוהי כביכול דרך פשוטה יותר, אך לא תמיד קל לקבל את הקידום המיוחל (צריך לא רק להיות טוב בעבודה אלא גם מיומן בפוליטיקה ארגונית ושיווקית!), הארגון נשאר  אותו ארגון עם כל הקשיים המוכרים ושאר מגבלות.

עם זאת, יש רבים שבוחרים בדרך החדשה שלהם בדיוק בגלל שלא קיבלו קידום בעבודה. כך שאם הקידום המיוחל אינו מגיע ואתם בטוחים שהוא מגיע לכם, יתכן וזהו האות להפסיק את המאבק וליצור בעצמכם את המציאות התעסוקתית והכלכלית שלכם.

לדעת שלא הכל ורוד!

דרך חדשה שמהותה הקמת עסק עצמאי אינה כולה ורודה וקלה, נהפוך הוא! מדובר על בחירה מורכבת המחייבת התמדה, עמידות ויכולת לעמוד במשברים. מעבר לבירוקרטיה ולקושי הבסיסי של הקמת פעילות עסקית מוצלחת, יש היבטים רבים שיש לקחת בחשבון – כספים, שיווק, עובדים, ניהול, חוסר ודאות, הקדשת שעות רבות וכן הלאה. כמובן שכאשר אתם עצמאים, מצליחים ונהנים מהדרך החדשה שלכם – אז זוהי חוויה מדהימה ומעשירה בכל כך הרבה רמות.

לפני שתצאו לדרככם החדשה, חשבו היטב על ההיבטים העסקיים של הפעילות, על היכולת שלכם לעמוד בחוסר וודאות כלכלית ולעיתים קשיים כלכליים מהותיים, לעמוד בלחץ של אחריות מלאה לפרנסתכם, בהיבטים הבירוקרטיים של ניהול עסק וכן הלאה.

טיפים ליציאה לדרך חדשה – להגיע ליעד בצורה אופטימאלית

  • אל תתביישו ואל תהיו יהירים: קורס להצלחה עסקית או סדנאות עסקיות למיניהן בהחלט יכולים לסייע להצלחה ולהתנהלות נכונה.

  • אם יש ברשותכם אתר- נסו לקדם אותו באמצעות קידום אתרים  בגוגל. אם אין לכם אתר – שקלו בניית אתרים.

  • בחיפוש אחר מקום עבודה טוב יותר וחדש, חשוב לברר קודם – לבד או בעזרת ייעוץ מקצועי – את התחומים שבאמת מושכים, תפקידים שיתאימו לרצונות ולשאיפות שלכם אך גם למציאות בשוק.

  • כעצמאים, חשוב לשלוט בהיבטים הפיננסיים של העסק וב"תכלס" של ניהול עסק, אם לא לבדכם אז עם גורמי מקצוע.

  • עוד תעשו טעויות, הן חשובות מאוד לעתיד, למדו מהן והשכילו לצמוח מתוך הקושי והטעות.

  • יישמו טכניקות יעילות של פוליטיקה שיווקית, פוליטיקה ארגונית (בעיקר לשכירים) ואינטליגנציה רגשית יעילה.

Go to top of page