טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

1

הקמת חנות אינטרנטית-הדרך להצלחה

המסחר האלקטרוני כבר הפך מזמן לכלי מרכזי בעולם הכלכלי של ימינו. ההצלחה העצומה של ענקיות המסחר כמו אמאזון ואיביי שינתה את תרבות הצריכה לאין שיעור ובעקבותיהן כמובן השכילו להבין כמעט כל הספקים והקמעונאים להתאים את עצמם לצרכנות במאה העשרים ואחת.

כך החלו לקום אין ספור חנויות אינטרנטיות, גם של חברות גדולות וגם של ספקים קטנים שזו להם הדרך הטובה ביותר להגיע אל לקוחות קצה, שכן הם בדרך כלל מחזיקים בחנות אינטרנטית ללא חנויות אמיתיות במרכזי מסחר מרכזיים.

ההבנה שעל מנת להצליח בעולם הצרכנות יש להחזיק חנות אינטרנטית היא חשובה, אך לא פחות חשוב מכך הוא להבין שצריך לעשות את זה נכון ולהקים חנות עם מאפיינים בסיסיים איכותיים שיוכלו להוביל את החנות הוירטואלית גם להצליח ולא רק להתקיים.

טיפים מרכזיים בבניית חנות אינטרנטית

*הקפדה על עיצוב מושך וחווית משתמש איכותית- חשיבות בעיצוב בתחום האינטרנט בכלל ובעולם של של חנויות וירטואליות בפרט היא כמובן עצומה. על מנת להצליח לבלוט בין אינספור האתרים והחנויות, על מנת לגרום ללקוח להישאר באתר ולא לנטוש, חשוב מאוד להקפיד על עיצוב נקי ומקצועי ולהיעזר במעצבים מנוסים מתחום הדיגיטל. בנוסף לעיצוב, חשוב כמובן להקפיד מאוד גם על חווית משתמש איכותית ופונקציונלית, ניווט נוח וברור, הנגשה של האתר לכל האוכלוסיות ועוד.

*הקפדה על אפשרויות תשלום נפוצות- חנות אינטרנטית נוחה צריכה להציע ללקוחותיה מגוון אפשרויות תשלום. זה אומר שעל בעל החנות לדאוג לפתרונות סליקה מתקדמים ונרחבים עם כל חברות האשראי הנפוצות וכמובן לכלול אפשרות לתשלום בפייפאל. הצורך בסליקה נרחבת כמובן דורש גם הקפדה והשקעה מיוחדת בתחום אבטחת האתר.

*הקפדה על גלישה במובייל- אין ספק כי בעשור האחרון השינוי המשמעותי ביותר בעולם האינטנרט הוא המעבר לשימוש במובייל. השימוש בסמארטפונים רק הולך וגדל משנה לשנה והפך למרכזי ביותר. אחוזי הגלישה הסלולרית הכלליים כבר קרובים לשבעים אחוזים ואחוזי הרכישות דרך הסלולר כבר חצו את רף שלושים האחוזים והולכים ועולים כל הזמן. זה כמובן מצריך הקפדה יתרה על תחום המובייל בבניית חנות אינטרנטית. בעיצוב האתר וחווית המשתמש יש לדאוג שהחנות תתפקד היטב גם עבור הגולשים מבובייל או באפליקציה, אם קיימת. חשוב לבדוק את הרספונסיביות במגוון רחב של מכשירים סלולריים ולוודא האתמה מקסימלית. מבחינה עיצובית חשוב להקפיד עבור המובייל על תפריטים נוחים, כפתורים מוגדלים, עיצוב אופקי לגלילה נוחה, פונט קריא ובולט ועוד.

*הקפדה על תמונות איכותיות- העולם הוירטואלי בנוי קודם כל על נראות. בבניית חנות אינטרנטית חשוב מאוד להקפיד על שימוש בתמונות איכותיות. הדבר נכון גם לגבי באנרים באתר וכמובן לתמונות המוצרים. כדאי להשקיע אפילו בצילום אישי מקצועי של המוצרים טרם העלאתם לאתר. התמונות צריכות להיות באיכות גבוהה ונאמנות למקור בצורה מקסימלית.

*הקפדה על תמיכה מהירה ונגישה- שירות ותמיכה ללקוחות הם חשובים ביותר בתהליך רכישה אינטרנטית. סה יכול לעשות את ההבדל המשמעותי אל מול המתחרים. במהלך הביקור בחנות, כמו בחנות רגילה, ללקוח עשויות להתעורר שאלות ובירורים וחשוב מאוד להעניק לו כלי מהיר ויעיל לפנות אלינו ולקבל מענה. חשוב להשקיע בתוסף תמיכה מתקדם שישרת במהירות כל לקוח, החל מעמוד הכניסה וילווה אותו לכל אורך הגלישה. כמובן, חשוב לעשות זאת בצורה חכמה מבחינה עיצובית כך שלא יסתיר או יטריד את הגולש בעודו משוטט באתר.

ניתן לציין עוד טיפים רבים שיכולים להוביל להצלחתה של חנות אינטרנטית, חשוב כל הזמן לעקוב אחר שינויים טכנולוגיים שיכולים לאפשר שיפורים נוספים וכמובן להיות קשובים לקהל הלקוחות, לשנות, לתקן ולהתאים את החנות לדרישות העולות מהשטח כדי לשמר לקוחות מרוצים ולפנות לקהלים חדשים.

Go to top of page