טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

אילו חברות אינטרנט קיימות בשוק ומה מטרתן

האינטרנט, מיותר אולי לציין, נחשב לאחת המהפכות המשמעותיות ביותר בהיסטוריה, לא פחות. הוא שינה את החיים של כולנו, שמתבססים עליו לביצוע שורה ארוכה של פעולות מדי יום. אלא שצריך להיות ברור לנו שאף אדם לא יכול לגלוש באינטרנט מבלי לערב בכך את אחת מחברות האינטרנט הפועלות בישראל.

אז מה תפקידן של חברות אינטרנט? ואילו חברות מרכזיות פועלות בישראל?

מה עושות חברות האינטרנט?

כשמדברים על חברות בתחום האינטרנט, יש לבצע חלוקה לשתי קבוצות עיקריות: הראשונה היא חברות אשר אחראיות על סיפוק שירותי הולכה לאינטרנט, ולצידן כאלה המספקות שירותי אינטרנט. במילים אחרות: מדובר כאן על חברות שמעמידות את התשתית לאינטרנט, ולעומתן כאלה המאפשרות להתחבר לאותה התשתית, בהתאם למאפיינים הספציפיים של חבילת הגלישה שבחר אותו אדם.

מבחינה מעשית, מדובר כאן על שלושה שלבים עיקריים, שמרכיבים יחדיו את משוואת החיבור באינטרנט. השלב הראשוני, בו פועלות חברות ההולכה, הוא שלב הגישה, המבוסס על חיבור המשתמש לספק האינטרנט, חיבור הנעשה בטכנולוגיות דוגמת חיבור Dial Up, טכנולוגיית ADSL, קווי תקשורת ישירים או פרוטוקולים שונים אחרים. השלבים הבאים, שכבר מכניסים לתמונה את החברות המעניקות שירותי אינטרנט, הוא שלב הניתוב (הצרכן מופנה לשירות שהזמין), ושלב המקשר בין הספק של שירותי האינטרנט של הלקוח לבין רשת האינטרנט.

שדה המשחק בישראל

תחום האינטרנט בישראל נחשב כיום לתחרותי בכל קנה מידה. בניגוד לשנים עברו, בהן מספר חברות אינטרנט מצומצם, לעיתים עד לרמת מונופול של ממש, כיום פועלות בתחום רשימה ארוכה של חברות. עם זאת, יש לציין שבכל הנוגע לשירותי ההולכה עצמם, מדובר כאן אך ורק על חברות בזק והוט, השולטות למעשה בתחום זה בישראל.

אם מתבוננים על שירותי האינטרנט עצמם, אפשר כבר למנות לא פחות מאשר כ-40 חברות, גדולות וקטנות כאחד. בין השמות, ניתן למנות את 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, הוט נט, אורנג', אינטרנט רימון, אקספון, טריפל סי ואחרות. המשמעות המעשית של כך היא שמספר חברות עשויות לספק שירות שנראה על הנייר מקביל, ובתעריפים שונים. לכן, טרם ההצטרפות לרשת מומלץ לבצע השוואת מחירים בין מספר חברות לפחות.

Go to top of page