טרנדים בעיצוב אתרים חלק ב

איחוד האתר עם המדיה החברתית

עולם המדיה החברתית הפך להיות זירה גועשת למטרת קידום אתרים ומציאת לקוחות פוטנציאלים. נפוץ מאוד השימוש בפונקציות לחיבור פייסבוק טוויטר לאתר בכדי להפנות גולשים מפייסבוק לאתר וההפך. ניתן לשלב כפתורים עם לוגו של פייסבוק שמזמין את הגולש להצטרף לעמוד של החברה או לחלוק את האתר עם חבריו בפייסבוק. ישנן גם תוספות המראות את ההודעות אחרונות שנכתבו בעמוד החברה בפייסבוק או בטוויטר.יש אתרים שמשולבים לחלוטין בתוך פייסבוק ומאחדים בתוכם אתר פונקציונלי עם דף הפייסבוק ואפילו חנות מתפקדת.

 

גריד יוצא דופן

אתרים חדשים שוברים את התבנית הידועה שלתפריט ניווט עליון, תפריט ניווט צדדי, גוף וקישורים בתחתית. ניתן למצוא שלל חידושים יצירתיים בתחום זה של תפריטים אלכסוניים או תפריטים שמשתלבים לחלוטין באלמנט המרכזי. החלוקה המוכרת של האתר מאותגרת בכדי ליצור תוצאות מעניינות וחדשניות.

 

הכנת הפתעות בעמודים נידחים

מעצבים רבים התחילו להכניס אנימציות או הודעות משעשעות גם בדפים שבעבר לא קיבלו תשומת לב. הדוגמאות המובילות הן דף תודה מיוחד לאחר ההרשמה לאתר או הכנת דפי שגיאה מיוחדים לגולשים שמגיעים לדפים לא נכונים.

 

שינוי מראה האתר בעיקבות נתוני הגולש

כיום ישנן תוכנות שיודעות לזהות מתי נכנס לאתר משתמש חדש שזה ביקורו הראשון באתר. אתרים מסוימים מנצלים את הידע הזה בכדי לעלות בפני הגולש החדש דף מיוחד או הצעה מיוחדת שמיועדת למבקרים חדשים. תוכנות אלו מסוגלת גם לעקוב אחרי התוכן שהגולש ראה במהלך ביקורו באתר וניתן לנתב את הידע הזה בכדי לדאוג שפעם הבאה שהגולש יכנס הוא יקבל תוכן חדש שיעניין אותו.

 

הטרנדים החדשים בעולם בניית אתרים ועיצוב דפי האינטרנט נובעים מחידושים בתחום כמו html5 וגם מהחיפוש אחרי חויית משתמש ייחודית שתיזכר על ידי הגולשים.

 

Go to top of page