טרנדים בעיצוב אתרים חלק א

בעולם האינטרנט בצפון כיום חשוב לאתרים לבלוט ולהדגיש את עצמם על מנת למשוך גולשים. כיום לכול עסק יש אתר אינטרנט ולכן חשוב מתמיד לעצב אתר בולט שהגולשים יזכרו. ישנן כמה מגמות חזקות שהשתלטו על עולם בניית אתרים ב2012.

פרידה מפלאש

המגמה הכי חזק בעיצוב אתרים היא הפרדה מאתרים מבוססי פלאש לטובת הhtml5. ה html5 מהיר יותר ועובד על אייפון ואייפדים בלי בעיה. אחת הבעיות הקשות ביותר של פלאש היא הפגיעה ביעילות קידום אתרים ובמיקום בגוגל ולכן מעצבי אתרים רבים מעדיפים html5 שהוא הרבה יותר ידידותי ל SEO.

אתרים שעובדים גם במובייל

כיום יותר ויותר אנשים גולשים באינטרנט מהסמארטפון או מטאבלטים בדרך לעבודה ובבתי קפה.  אתרים ב2012מודעים לכך דואגים שהאתר שלהם יראה טוב בכול גודל מסך.

ניגודיות

אתרים שרוצים לבלוט דואגים לעצב את האתר בצבעים נוגדים. מעצבי האתרים לא חוששים משימוש בצבעים עזים בכדי לחזק את צבע המותג למשוך תשומת לב. הרבה אתרים נפרדים מהרקע הלבן המסורתי של האתר בכדי ליצור חווית משתמש מעניינת יותר.

מינימליזם

האתרים עמוסי התוכן והתמונות שהיו נפוצים בשנות ה2000 כבר לא באופנה ומעצבי האתרים מעדיפים אתר פשוט וחזק. אתרים חדשים מוותרים על עיצוב גרפי עומס פרטים ומתמקדים במסר בודד וברור. ישנם אתרים המכילים רק תמונה אחת גדולה וברורה או כמה כפתורים בודדים מתוך רצון למקד את הגולש במה שחשוב. אם באתר שלכם יש הרבה תמונות השקיעו זמן בבחירת עיצוב אלבומים דיגיטליים שישב נכון באתר שלכם ויאפשר לאנשים לדפדף בצורה קלה ונוחה. 

איקונים ופונטים אישיים

במטרה לבלוט מעצבים רבים מכינים לאתרים כפתורי ניווט מיוחדים ולפעמים גם פונטים יוצאי דופן. הוספת הנגיעות אישיות גורם להבלטת המסר ויצירת שפה עיצובית ייחודית לאתר.

אתרים עם גלילה ארוכה

הרבה אתרים היום מרגישים כאילו הם לא נגמרים וניתן להמשיך לגלול את האתר למטה או לאחד הצדדים. ההמשכיות של האתר גורמת לו להרגיש גדול ומלא יותר ומפתה גולשים להמשיך ולחטט באתר. אתרים שמאפשרים המשך גלילה נותנים לגולשים להמשיך ולגלות תוכן ישן בצורה ידידותית יותר מאשר מעבר בין עמודים.

 

המשך מאמר ב”טרנדים בעיצוב אתרים חלק ב”

 

Go to top of page