טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

5 שלבים עקריים בתהליך הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתר אינטרנט הוא תהליך חשוב מאד לכל עסק, חברה או עצמאי. תהליך זה יכול לעשות שינוי משמעותי לעסק החל מהגברת כמות המכירות ועד לצמיחה במגוון גדול מאד של המחלקות בעסק.

מהם השלבים שיש לעבור בכדי לבנות אתר אינטרנט מוצלח? האם יש שלבים שניתן לוותר עליהם? במאמר זה הכנו עבורכם 5 שלבים פשוטים אך חשובים בתהליך הקמת אתר אינטרנט, המשיכו לקרוא.

הקמת אתר אינטרנט

כאשר ניגשים לתהליך של בנייה והקמת אתר אינטרנט חשוב לזכור כי יש שלבים רבים אשר חלקם הנכבד חייב להיות מלווה באנשי מקצוע מתאימים כגון מתכנת, מעצב, איש UI וכדומה. אנשי מקצוע אלו ידעו להעיר את תשומת הלב לפרטים חשובים וכן יתנו את חוות דעתם בנושאים אסטרטגיים.

רוב האנשים אשר רוצים לבנות אתר אינטרנט ירצו אתר מושלם – אתר יפה, נוח והכי חשוב אתר שמוכר את מוצריו בצורה טובה ורוויחת.  חשוב לזכור כי לפני העובדה שהאתר צריך להיות יפה הוא חייב להבנות בצורה נכונה ולכן, אלו השלבים העיקריים בהקמת אתר אינטרנט:

 1. להגות רעיון ויכולת לתאר אותו
 2. אפיון ראשוני עם המפרט של האתר
 3. בחירת ספקים מתאימים
 4. שלב פיתוח האתר
 5. ביצוע QA על האתר

לאחר שפרטנו את הלשבים עכשיו נראה איך כל שלב ושלב בא לידיי ביטוי ונפרט על כל שלב.

5 שלבים פשוטים, שאתם חייבים לזכור, בתהליך הקמת אתר

 1. פיתוח רעיון:
  השלב הראשוני הוא השלב של פיתוח הרעיון הראשוני, הרעיון צריך להיות מופשט ובעל יכולת הסברה ותיאור, כלומר, שיהיה ניתן להסביר ולתאר מהו הוא הרעיון. חשוב להבין, הצוות שמקים את אתר האינטרנט שלכם אינו מודע למה קורה בראשכם ולכן חשוב שהרעיון יהיה קל להמחשה, הרי את הרעיון שלכם עליכם להעביר לאנשי המקצוע אשר בונים עבורכם את האתר.
 2. אפיון האתר:
  אפיון אתר הוא שלב שבוא ניתן להעביר את הרעיון שלכם למסמך או לקובץ מרוכז המשלב את הנתונים, המבנה, הצבעים, התפריטים וכדומה של האתר. בשלב האפיון קיימים שלושה סעיפים עיקריים -
  - אפיון קהל – מהו קהל היעד שלנו, איזה גילאים וכדומה.
  - אפיון עיצוב – קביעת העיצוב, צבעים והאלמנטים באתר.
  - אפיון טכני – באיזו מערכת האתר יבנה, איפה ישבו השרתים ופיצ'רים טכנולוגיים אחרים.
  - אפיון אלגוריתם – אפיון זה מתאים לאתרים גדולים עם פצ'רים ואלמנטים מורכבים.

שלב האפיון הוא שלב בעל משמעות חשובה הרי בשלב זה האתר מתחיל לקבל נראות ותצוגה עם מבנה והיררכיה ראשונית.

 1. בחירת ספקים:
  שלב בחירת הספקים הוא שלב חשוב מאד הרי, בשלב זה אנו בוחרים את אנשי המקצוע שאיתם נעבוד בכל הדרך. על מנת לבחור ספקים מתאימים יש להתייחס לכל האלמנטים המדוברים החל מעלויות, מקצועיות ועד ללוחות זמנים.
  חשוב לזכור, ללא אנשי מקצוע מתאימים תהליך הקמת אתר אינטרנט יכול להיות תהליך מסוכן שאינו יביא תוצאות.

      555555

 פיתוח האתר:

 1. זהו, זה השלב בו בעל העסק אינו יכול לעשות כלום, בעל העסק העביר את ההנחיות והאפיון לצוות הפיתוח, הסביר על העיצוב והמבנה של האתר ועכשיו צוות הפיתוח בונה את האתר בפועל. בשלב זה, לבעל העסק אין יותר מידי מה לעשות חוץ מאשר לוודא שהדברים אכן קורים ומתרחשים כגון צבעים נכונים, היררכיה נכונה וכדומה. 

 2. ביצוע QA:
  שלב זה מגיע לאחר שהאתר כבר בנוי וצוות הפיתוח סיים את הבנייה הראשונית של האתר. בשלב זה בעל העסק עובר עם צוות הפיתוח על האתר ומוצא באגים, תקלות, שגיאות וכמובן מבצעים תיקונים. חשוב לזכור, אין לעבור לשלב הבא לפני ששלב ה-  QA אכן בוצע והסתיים. השלמה של שלב ה- QA מבטיחה עלייה לאוויר של אתר בצורה גמורה ככל שניתן.

לסיכום

יש לכם רעיון לאתר? אולי באמת הגיע הזמן לבצע הקמת אתר אינטרנט איכותי ולנסות לשנות את העסק שלכם. בחרו ספקים איכותיים, אל תבחרו אנשי מקצוע רק לפי המחיר שלהם, נסו לקבל המלצות וחוות דעת ממספר אנשים. זכרו, תהליך הקמת אתר אינטרנט יכול לעשות שינוי משמעותי לעסק שלכם ולכן חשוב לעשות אותו בצורה נכונה, מבוקרת ומחושבת.

Go to top of page