טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

תכנון ממשק משתמש בבניית אתרים

אחד הדברים החשובים שעומדים בבסיס של בניית אתרים מוצלחת הוא החשיבות של ממשק המשתמש. הקשר בין האדם והמערכת קובע במידה רבה את הצלחתה של המערכת ולכן חשוב להקפיד מאוד בבניה של אתר חדש לייצר חוויית משתמש נוחה ואיכותית.

כשמדברים על בניית אתרים מדובר על כך שהתוצר הסופי יהיה אתר אינטרנט ידידותי, שהגולשים יכולים לעשות בו שימוש בקלות ובנוחות ולקבל את דרכו מבוקשם.

כאשר בונים אתר אינטרנט חדש, יש דברים קבועים שחשוב להקפיד עליהם ליצירת חוויית משתמש מוצלחת ויש גורמים משתנים שתלויים בסוג האתר ומטרותיו. אם מדובר על אתרים רגילים, אתרים סלולריים או דפי נחיתה, חווית המשתמש חשובה בכל אחד מהם וצריכה להתאים לפלטפורמה בה נעשה בהם שימוש.  הדברים המרכזיים שחשוב להקפיד עליהם בכל בניית אתר חדש הם תצוגה איכותית וברורה, אלמנטים גרפיים נעימים לעין האנושית, מיקום נכון של הקטגוריות והדפים השונים באתר ועוד.

הגלישה באתר אינטרנט דומה מאוד לחוויה צרכנית רגילה. אם הלקוח לא מרוצה, הוא מהר מאוד מוותר על הרכישה או על רכישה חוזרת. כך גם הגולשים באינטרנט- כאשר הם נכנסים לאתר שמספק להם חוויית משתמש מסורבלת ולא ידידותית, הם נוטשים אותו מיד וסביר שגם לא יבקרו בו בעתיד ויעברו למתחריו.

דגשים חשובים לממשק משתמש ידידותי

שלב התכנון של ממשק המשתמש בתהליך בניית אתר חדש דורש למעשה שילוב של תכנות ועיצוב גם יחד. הנקודה החשובה שגם המתכנת וגם המעצב צריכים לאמץ היא לנסות להסתכל על האתר מעיניו של גולש ממוצע ולפי הצרכים שיאתרו מנקודת מבט זו, לתכנן את הממשק. כפתורים לחיצים, קישורים, שדות למילוי פרטים ועוד-כולם צריכים להיות בולטים, נגישי ולאפשר גלישה קלה וברורה. מיקומם של התפריטים, כמות ההקלקות הנדרשת עד להגעה לעמודי מפתח באתר ועוד, כל אלו הם מרכיבים חשובים בבניית חוויית משתמש מוצלחת שתגרום לגולשים ליהנות מהאתר ואף להמליץ עליו לאחרים.

ממשק משתמש איכותי וברור מאפשר לבעלי האתר למקסם את מטרותיו ולגולשים להשיג את מטרת הביקור בו ובכך להפוך אותם לצרכנים מרוצים.

Go to top of page