טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

מנועי חיפוש באינטרנט- ההסבר המלא- חלק ראשון

הבסיס להבנת תחום קידום אתרים הוא למידה על מנועי חיפוש באינטרנט. המאמרים הבאים יעניקו סקירה קצרה וממצה של כל מה שאתם חייבים לדעת על מנועי חיפוש ותפקידם בעידן האינטרנט.

מה זה מנוע חיפוש?

מדובר במערכת אחזור מידע בתוך אתר דיגיטלי המאוחסן במערכת המחשב. דרך החיפוש השכיחה ביותר בימינו היא כמובן שימוש במנועי חיפוש אינטרנטיים, דוגמת גוגל ויאהו. יחד עם זאת, עדיין נעשה שימוש במנועי חיפוש שאינם באינטרנט, כמו חיפוש קובץ על המחשב האישי או במאגרי ידע על גבי דיסק.

למה צריך מנוע חיפוש?

1. מנוע חיפוש מצמצם זמן במציאת מידע רלוונטי. אם בעבר, בשביל למצוא ספר בספרייה, נאלצו המשתמשים, לחפש אותו לפי סדר הא"ב, תחת קטגוריה מסוימת, באופן ידני, היום ניתן פשוט להקליד את שמו במנוע החיפוש הנקרא לרוב "קטלוג הספרייה" ולקבל את מיקומו המדויק.

2. מנוע חיפוש מסייע להתגבר על עושר המידע הקיים היום באינטרנט. נדמה כי המידע הנגיש הקיים היום הוא אינסופי. מישהו חייב לעשות "סדר בבלאגן", לקטלג ולמדר את הידע. כך לדוגמא, אם אדם מעוניין במידע על דיאטה חדשנית שפותחה בשנה האחרונה, יש באפשרותו לחפש אך ורק מידע שעלה לרשת בשנה האחרונה ולדלג על כמויות המלל שנכתבו על דיאטות ברבות השנים.

המשך:

חלק שני

 

Go to top of page