טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

מה הופך ניוזלטר למוצלח?

הניוזלטר הוא כלי שיווקי וותיק אך אפקטיבי מאוד. זוהי פלטפורמה נוחה, מהירה וזולה יחסית, המאפשרת לכל עסק, קטן כגדול, לשמור על קשר רציף עם לקוחותיו, לקדם מוצרים ושירותים, לעדכן על חידושים ולהעביר מסרים שיווקיים שונים. הניוזלטר משאיר את העסק בתודעת הלקוח ומחזק את הנאמנות שלו למותג או למוצר.

ניוזלטר מוצלח יכול בקלות למנף את מאמצי השיווק של כל חברה או עסק ולהגדיל את כמות המכירות שלהם, אך כיצד יוצרים ניוזלטר מוצלח? מה הופך ניוזלטר לטוב, מושך ואפקטיבי? להלן כמה טיפים בנושא.

עיצוב ניוזלטר מוצלח – טיפים

שורת הנושא – שורת הנושא היא אחד החלקים החשובים ביותר שבניוזלטר. היא צריכה להיות מספיק אטרקטיבית כדי שתמשוך את תשומת הלב של הנמען ותגרום לו לפתוח את המייל ולא להעביר אותו לתיבת הזבל. חשוב להשקיע בשורת נושא תמציתית וקולעת, המתארת בקצרה את נושא הניוזלטר ותוכנו. רצוי להימנע מכותרות גנריות כמו- "ניוזלטר פברואר" או "מבצע שאסור לפספס" שכן כותרות מסוג זה עלולות לגרום לכך שהמייל יועבר ישירות לתיקיית הזבל או הספאם של הנמען על ידי מערכת הסינון של הדואר האלקטרוני שלו.

תוכן הניוזלטר – למרות שהמטרה הראשית של כל ניוזלטר היא שיווקית, חשוב לא להאביס את הקורא בתוכן שיווקי בלבד אלא לספק לו גם תוכן בעל ערך מוסף בדמות מידע מקצועי, מאמרים או חידושים בתחום, סיפורי הצלחה, פרוייקטים מיוחדים, מדור "פגוש את הצוות" עם תמונות של אנשי מפתח בחברה ותיאור קצר של התפקיד שהם מבצעים וכדומה. ההמלצה היא חלוקה של התוכן ביחס של 80:20 – 20% תוכן שיווקי ו- 80% – כל היתר.

ניוזלטר מוצלח הוא ניוזלטר שמדבר אל קהל היעד שלו, ומכיל תוכן איכותי ומוקפד. חשוב לשמור על מידה של רעננות ויצירתיות כדי לא לשעמם את הנמען. נסו לחשוב מחוץ לקופסה על נושאים מרתקים או גימיקים שונים שיוכלו לעניין את הקורא הייעודי שלכם ויגרום לו להמשיך לקרוא ואולי אף להעביר את התוכן הלאה לחברים ומכרים או לקוחות פוטנציאלים.

עיצוב – כיום תוכלו למצוא ברשת אינספור מאמרים ומדריכים שיסבירו לכם בפרוטרוט כיצד לעצב ניוזלטר מוצלח. השורה התחתונה היא- עיצוב הניוזלטר הוא מהותי וחשוב להשקיע בו מאמצים. כשמדברים באופן כללי על עיצוב ניוזלטר ישנם כמה כללים בסיסיים שכדאי להקפיד עליהם: ראשית, מומלץ לשמור על פשטות ולא להעמיס בויזואליות רועשת מדי. אם רוצים שהמסר יעבור בצורה הבהירה והמובנת ביותר, חשוב לשמור על עיצוב נקי ומאורגן. ניוזלטר צבעוני מדי, עמוס בתמונות, בפונטים שונים, בעיצוב שונה לפונטים (מודגש, קו נטוי, גדלים שונים וכד') יוצר עומס חזותי שמקשה על הקורא ועלול לגרום לו לוותר ולנטוש. עקרון חשוב נוסף הוא לשמור על אחידות עיצובית לכל אורך הניוזלטר, תוך שימוש בבלוקים וקווי הפרדה כדי לציין חלוקה לנושאים או מדורים שונים. בכך נסייע לתוכן להיות נגיש יותר עבור הקורא. במובן הזה, חשוב להדגיש את כותרות המשנה באופן שיהיה קל לאתר אותן ולסייע לקורא לנווט בין חלקיו השונים של הניוזלטר ולהגיע במהירות לתוכן שהכי מעניין או רלוונטי עבורו. לסיום, חשוב לשמור על אחידות ועקביות בין ניוזלטר אחד למשנהו.

הנעה לפעולה – כדי ליצור ניוזלטר אפקטיבי חשוב לעשות שימוש בכלים שונים כדי לגרום לנמען לעשות את הצעד הרצוי הבא עבורנו – בין אם זה להיכנס לאתר, לעשות לייק לעמוד הפייסבוק, לרכוש מוצר, להירשם לאירוע וכדומה. ישנן דרכים שונות לגרום לקהל היעד לבצע את הפעולה הרצויה מתוך הניוזלטר, ויש לשלב אותן בעיצוב הכולל בחוכמה, למשל: הוספת לינקים או כפתורים בולטים המעודדים את הקורא ללחוץ עליהם כדי לעבור לעמודים שהגדרנו מראש כעמודי המטרה, כמו – "לחץ כאן לביצוע הזמנה", הקליקו כאן למימוש ההטבה", וכדומה.

לסיכום, הניוזלטר הוא דרך יעילה לקדם ולפרסם את העסק. באמצעות פלטפורמה שיווקית זו ניתן להגיע לתפוצה רחבה של אנשים, ואף למקד את הפרסומים לקבוצות מפולחות. העלויות של שליחת ניוזלטר הן מאוד נמוכות יחסית לאמצעי שיווק אחרים (טלוויזיה, רדיו, עיתונים), מה שהופך אותו לאחד מאמצעי השיווק הפופולריים ביותר כיום. ניוזלטר מוצלח הוא ניוזלטר שמצליח להעביר לנמען את המסר הרצוי ומצליח להניע את הקורא לפעולה. בשל כך חשוב מאוד להשקיע בתוכן ייחודי ומעניין ובעיצוב נכון המותאם לקהל הקוראים באופן הטוב ביותר.

Go to top of page