טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

כיצד מהירות הטעינה של האתר משפיעה על קידומו

האתר היפה ביותר אינו אפקטיבי אם אף אחד אינו מוצא אותו. כדי להגדיל את כמות המבקרים באתר יש לקדמו במנועי החיפוש. תוצאות החיפוש במנועי החיפוש דוגמת גוגל, קובעים מה יהיה מיקום האתר בקרב התוצאות. חברת גוגל שינתה בשנים האחרונות את האלגוריתם הקובע את מיקום החיפוש בקרב תוצאות החיפוש. אלגוריתם זה מושפע ממרכיבים רבים:  קישורים אל האתר וטיבם, תפיסת קישוריות האתר לשאילתה, שימוש במילות מפתח, מבנה אתר התומך בתוכנות הבדיקה (crawlers) של גוגל, וזמן טעינת האתר. הגורמים השונים מעובדים באמצעות נוסחות וקובעים את מיקום האתר בין התוצאות.

פרמטר זמן טעינת האתר הוא פרמטר בעל משקל מועט ביחס לפרמטרים האחרים בנוסחת המיקום של חברת גוגל. מצד שני, כאשר מדובר בשוק תחרותי רבים הם אלו העושים את מאמץ הקידום ביתר הפרמטרים המשפיעים על המיקום. בסופו של דבר עשוי דווקא השינוי הזה בין האתרים להיות הגורם לכך שהאתר יופיע ראשון ברשימת האתרים בחיפוש. מרבית הגולשים מתייחסים בעיקר ל 2-3 תוצאות הראשונות בחיפוש, דבר ההופך את תשומת הלב המוקדשת לכל פרט ופרט לחשובה במיוחד.

 

מה משפיע על זמני טעינת אתר אינטרנט?

בין הגורמים המשפיעים על זמן טעינת האתר ניתן למנות את הגורמים הבאים:

·         אופן קידוד האתר

·         גודל ומספר האובייקטים המוטענים לאתר

·         מהירותם של שרתי האחסון בהם מאוחסן האתר

·         עומס המשתמשים באתר

·         רוחב הפס המשמש לתעבורת המידע מ- ואל האתר.

זמן טעינת האתר נקבע על פי הפרמטר האיטי ביותר מבין הפרמטרים שנזכרו, בהיותו צוואר הבקבוק הקובע את קצב העברת הנתונים.

אם זמן טעינה איטי הוא פונקציה של עומס על שרתי האתר, ניתן לפתור את הבעיה על ידי הוספת כח מחשובי: הרחבת רוחב הפס המשמש לתעבורת הנתונים, מעבר לחוות שירותים עם נתב עומסים או מעבר לשרת מהיר וחזק יותר. כדי להחליט מהו העומס בו אמור האתר לעמוד, כי לבצע בדיקת עומסים שתקבע מה הם צווארי הבקבוק בחומרה המפריעים להאצת זמן טעינת האתר, לעומס המרבי בו עומד האתר במהלך היום וכן לתרחיש והערכת הגידול באופן השימוש הצפוי.

מלבד זמן טעינה איטי הנגרם כתוצאה מעומס על השרת, זמן טעינה איטי עשוי להיגרם גם ממקורות נוספים כגון גורמים שמקורם בתוכנה: מספר גדול של אובייקטים שצריכים להטען לדף, קוד הכתוב באופן שאינו מעודד זמני טעינת אתר מהירה.

ספק אינטרנט מאפשר לגולש להתחבר לרשת האינטרנט ולמעשה מכתיב אף הוא את קצב טעינת האתר. כיוון וספק האינטרנט הוא בשליטת הגולש ולא בשליטת מקימי האתר, אין טעם להתייחס אליו כאשר באים במטרה להעלות את קצב טעינת האתר.

בניגוד לספק האינטרנט, בחירת שרתי האחסון ורוחב הפס אליהם כן בשליטת מקימי האתר. בחירה בספק אחסון אתרים תיקח בחשבון לא רק את איכות ומהירות השרתים המוצעים אלא גם את רוחב הפס המוצע, רמת התחזוקה בחוות השרתים והשירות. שירות איכותי סביב השעון חשוב למניעת מצבי קריסת שרת ובעקבותיו קריסת האתר. וחשוב ליציאה המהירה ממצבים בהם נוצרה בעיה.

 

שיפור קוד מומלצים לשיפור זמני הטעינה

ישנם מספר כללי אצבע אשר הקפדה עליהם תשפר את זמני טעינת האתר:

·         שימוש בתגיות למטרת טעינת אובייקטים מזיכרון המטמון.

·         שימוש בטכניקות CSS לצמצום מספר האובייקטים המוטענים, ואיחוד קבצי קוד.

·         הפרדה בין קבצי קוד (JS) ותבנית (CSS), לקוד ה-HTML.

·         קידוד טעינת קבצי קוד ואלמנטים אחרים הדורשים סנכרון בתחתית דף ה- HTML.

·         הגדרת גודל תמונה ואיחוד תמונות.

 

 

 

Go to top of page