טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

חשיבות מדד האמינות בקידום אתרים

אחד הדברים המשפיעים ביותר על הצלחתו של קידום אתר מסוים הוא מדד האמינות שלו בעיני מנועי החיפוש השונים. מנועי החיפוש הרי מתיימרים להציג בפני הגולשים את התוצאות המדויקות ביותר לשאילתות שלהם. לכן האמינות של אתר היא מאוד חשובה בתחום קידום אתרים.


כמו בעולם האמיתי, גם בעולם הוירטואלי, אמינות היא גורם משפיע ביותר על מידת ההצלחה של מוצר או עסק מסוים כך גם בקידום אתרים. אז איך אפשר לשפר את מדד האמינות של האתר אותו אנו מקדמים? ישנם כמה דברים חשובים שכדאי להקפיד עליהם.

חמישה כללי יסוד לחיזוק אמינות האתר

1. איכות הקישורים- הכוונה היא גם לקישורים נכנסים וגם לקישורים יוצאים. הדבר החשוב ביותר היום הוא להקפיד על ייצור קישורים בעלי עולם תוכן משותף. ישנה משמעות גדולה יותר היום לאיכות של הקישורים ולא רק לכמות שלהם. לכן חשוב להקפיד על יצירת קישורים בין אתרים שעוסקים בתחומים דומים ומשיקים ולא לייצר כמות גדולה של קישורים בין אתרים שאין ביניהם קשר מבחינת התוכן ותחומי העיסוק.קידום אתרים איכותי מוכרח להתחשב בכך ולהקפיד גם על הכמות וגם על האיכות של הקישורים המתבצעים.

2. שמירה על אתר נקי- אחד הדברים שמנועי החיפוש בודקים הוא האיכות של מבחינה תפעולית. חשוב להקפיד על קוד נקי, ללא באגים, ללא קישורים שבורים. כמו כן חשוב להקפיד גם על מבנה נכון ויעיל של האתר על מנת שיוכל לספק לגולשים חווית גלישה איכותית. זה גם אחד הדברים שמנועי החיפוש מעריכים. כאן חשוב להקפיד כבר בשלב של בניית אתרים לשים את הדגש על הדברים הללו.

3. הקפדה על ניווט מוצלח- עוד דבר שמשפיע מאוד על אמינות האתר הוא היכולת שלו להעניק לגולשיו את המענה האיכותי והמהיר ביותר לכל מה שמעניין אותם. אתר שיספק לגולשיו חווית גלישה יעילה ויאפשר להם לנווט בקלות בתוכו על מנת לקבל את מבוקשם יקבל על כך גם נקודות זיכוי במדד האמינות על פי מנועי החיפוש. גם כאן יש חשיבות גדולה לתכנן נכון את האתר כבר בשלב בניית אתרים על מנת שיוכל לעזור לתהליך קידום אתרים בהמשך.

 

4. אזכורים ברשתות חברתיות- תחום הרשתות החברתיות הולך ומתפתח וכך גם השפעתו על מיקומם של אתרים אחרים במנועי החיפוש. ככל שאתר יגיע לכמות אזכורים וקישורים גדולה יותר ברשתות אלו, כך גם תעלה אמינותו בעיני מנועי החיפוש שכן הוא יתפס כמומלץ על ידי רבים ורלוונטי בתחומו.בתהליך קידום אתרים חשוב מאוד להקפיד היום לייצר רלוונטיות גם ברשתות החברתיות.

 

5. הגדלת התנועה לאתר- ככל שהתנועה לאתר גדלה ומגיעה ממקומות מגוונים, כך תעלה אמינותו של האתר. כדאי לנסות לגרום לתנועה לאתר לא רק מתוך התוצאות האורגניות של החיפוש אלא להשתמש בכלים נוספים שיפנו את הגולשים לאתר.

Go to top of page