טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

חשיבות הליווי המשפטי לפיתוח אפליקציות

אם יש לכם רעיון מבריק וייחודי לאפליקציה, עוד לפני שאתם מתחילים ביישום הרעיון חשוב מאוד לפנות לייצוג משפטי הולם שילווה את המיזם. הליווי שנחוץ עוד בשלב הרעיון ממשיך לאורך פיתוח האפליקציה ועד לשיווקה, ונועד ליצור מיזם חוקי שמפתחיו מודעים לזכויותיהם, חובותיהם ואחריותם המשפטית. כמו כן, לאור ניסיוני הרב במסגרת התמחותי כעורך דין לענייני אפליקציות, אני מודע היטב לחשיבות הליווי המשפטי בהגנת האפליקציה והאינטרסים של מפתחיה.

 אל תפתחו מיזם אפליקציה לבד

 עליכם להבין כי מיזמי אפליקציה, כמו כל מיזם טכנולוגי אחר, מהווים תחום מורכב ומסועף מבחינות משפטיות, כלכליות ועסקיות. בתוך כך, כל טעות באופן ההתנהלות ועוד בשלבים ההתחלתיים, עלולה להיות קריטית לעתידה ולהצלחתה של האפליקציה. לכן, הדרך הבטוחה ביותר להימנע מטעויות לאורך ההליך, היא לבצעו עם ליווי מקצועי של עורך דין מנוסה בתחומים אלו. למעשה, הליווי מתחיל כבר בעת פתיחת החברה, באופן רישומה החוקי ובהגדרת מאפייניה ומערכות היחסים בין מייסדיה, שותפיה ועובדיה. הליווי ממשיך בהתמודדות נאותה מול גורמים חיצוניים שונים לרבות משקיעים, בנקים, חברות ביטוח, ורשויות המס, ומגיע עד התמודדות מול לקוחות החברה.

 מניעת העתקות ואובדן זכויות יוצרים

 לא אחת, מפתחי אפליקציות חוששים ובצדק מפני העתקת מוצריהם או איבוד זכויות יוצרים בשלבים שונים של הפיתוח. מדובר בחשש שקיים כבר מהרגע הראשון בו יש לספר על האפליקציה לאחרים, בין אם במהלך הפיתוח או בעת ההפצה לשוק. חשוב לדעת שבחוק קיימות לא מעט דרכים המאפשרות הגנה על  זכויות מפתחי אפליקציה. זכויות אלו מעוגנות באמצעים והסכמים שונים כמו זכויות יוצרים, הסכם סודיות, הסכם אי תחרות או בקשת רישום פטנט. יחד עם זאת, את ההסכמים חשוב לנסח בהתאמה ספציפית, מדויקת ומקצועית עבור כל אפליקציה. זכרו שרק ניסוח נכון של הסכמים יכול להבטיח את האפליקציה שלכם מפני העתקות או אי מימוש זכויותיכם כיוצרים.

 ליווי משפטי מלא לפיתוח אפליקציות

 ליווי משפטי מלא לפיתוח אפליקציות במשרד עו"ד יריב קדם, מתבטא במספר רב של דרכים ואמצעים בהתאם למאפייני המיזם וצרכי הלקוח. שירותים אלו כוללים בין היתר לליווי משפטי עבור בקשות לרישום זכויות יוצרים, פטנטים, רישום סימן מסחרי, ועריכת וניסוח הסכמים שונים כדוגמת הסכם פיתוח, הסכם סודיות או הסכם השקעה. כמו כן, השירותים כוללים ייעוץ וסיוע בעריכת תקנון אינטרנט, תנאי השימוש באפליקציה, וייצוג הלקוחות מול גורמים שונים כולל בורר או ייצוג בבית משפט.

Go to top of page