טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

חשיבות החלפת קישורים לשם קידום אתרים

 בחמש השנים האחרונות חלה תפנית חדה בהשפעותיו של הקידום האורגני והפרסום באינטרנט בכלל. אם לפני כן היו שהאמינו בתום לב שדי להשקיע בבניית אתר מעוצב וחדשני וללכת לישון בשקט, כי הלקוחות ינהרו אל האתר מעצמם, הרי שמאז השכלנו ולמדנו והפקנו לקחים והמסקנה הבלתי ניתנת לספק היא שקידום אתרים ובבניית אתרים הם שני נושאים ותחומים נפרדים (חופפים, כן, אבל יש צורך בהתמחות שונה לחלוטין), המצריכים ידע והתמקצעות בפני עצמם.

 

עם זאת, כל הנוגע לקידום אתרים בפועל נחשב לתחום חדש יחסית ועל כן צצים בכל רגע נתון עוד מאסטרים וגורוים למיניהם, אשר מבקשים לשפוך אור ולתת מדעתם על הכלים שאכן משפיעים ומעלים את תוצאות החיפוש בגוגל, או מזיקים ומביאים לענישה מובהקת בתוצאות החיפוש.  כיוון שכך ניתן לפנות אל הפורומים השונים המוגדרים לחברות או אנשי קידום אתרים ולהעלות לדיון או ללמוד מהדוגמאות ומניסיונם של אחרים.

אחד מהדיונים הגדולים ביותר בתחום הוא נושא החלפות הקישורים ויעילותם לשם קידום אורגני.

המתנגדים טוענים כי החלפת קישורים מדפים לא איכותיים ובהעדר רלוונטיות לאתר המקודם מזהמת, כביכול את האתר ומורידה מערכו של זה. כמו כן, מנוע החיפוש גוגל עלול להשליך אותו אל "ארגז החול", ולמעשה לגרום לכך שלא נוכל למצוא את האתר, בכל חיפוש אפשרי.

המצדדים בדבר מסכימים כי יש לבצע החלפות קישורים איכותית  ולא כמותית , דהיינו לא בכל מחיר, ולשמור על רלוונטיות של האתר וההחלפה וכן, לא ליצור "חוות קישורים"- עמודים שכל כולם מיועדים לשם החלפות בלבד ואין בהם טעם, ולא אתרי ספאם, או לווין, מאותה סיבה בדיוק. לחברות קידום רבות יש חברת בניית אתר אינטרנט אשר על כל לקוח של קידום בונה אתר תמיכה לטובת חילופים.

החלפת קישורים מעלה את תוצאות החיפוש משום שנוספים קישורים שהם בגדר המלצות מהימנות. מעבר לסיכוי שכל גולש באתר בו הוצא קישור עבורנו יקליק עליו תוך קריאת המלצה, או כחלק מתוך מאמרים שעוררו בו עניין, הרי שגוגל רואה בכך עניין ועל כן בכוחו של קישור איכותי להעלות משמעותית את מיקומה של מילות המפתח אל ראש תוצאות החיפוש. כמובן שיש צורך בכמות רבה של קישורים ובהשתלה דינאמית ומשתנה כל הזמן על מנת להגיע לתוצאות מירביות.

אם אתם מחליפים קישורים רבים יש תוכנות מעקב כמו CRM אשר עוזרות לכם לשמור על הקישורים ולדעת אם יש בעיה או שיבוש בצד השני.

 

 

 

 

Go to top of page