טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

האם אפשר לקדם אתר לבד?

קידום אתרים או בכינויו המקצועי seo הוא תחום חדש יחסית שנולד בעשור האחרון ועדיין מתפתח. כמו בכל מקצוע קמו להם קורסים מקצועיים, מורים מומחים וחברות גדולות וקטנות המספקות שירותי קידום אתרים במחירים מופקעים. אך האם באמת צריך את כל זה?

קידום אתרים הוא בעצם שלל פעולות מכוונות שיעדן לגרום לאתר אינטרנט ספציפי להתקדם במנועי החיפוש, בעיקר מנוע החיפוש של גוגל. כאשר גולש מקליד מונח מסוים, מנוע החיפוש של גוגל יספק מאות תוצאות חיפוש רלוונטיות. פעולות קידום האתר  יגרמו למנוע החיפוש להאמין שהאתר המדובר הוא הרלוונטי ביותר למילות המפתח שהוקלדו ולספק את כתובת האתר שלך בדף הראשון, כלומר בין עשר התוצאות הראשונות. מיקום גבוה מאפשר ללקוחות למצוא את האתר שלך מהר ובעצם מייצר זמינות לעסק שלך.

אם יש לך ראש שיווקי ויצירתי ואינך טכנופוב, קידום האתר לבד הוא אפשרי אך בהחלט ידרוש קצת מזמנך.

ראשית, יש לציין שגם בניית האתר עצמה כוללת עבודת קידום. בניית אתרים ללא התחשבות במילות מפתח מתאימות ובלי תכנון מראש לגבי התוצר הסופי אינה דבר חכם.

בשלב הראשון עלייך לבחור מילות חיפוש אידיאליות כתוצר של ניתוח תוכן האתר והשוק בו הוא מתחרה. יש ללמוד את אתרי המתחרים ולהבין את הגורמים להצלחתם. מילות החיפוש צריכות להיות מבוקשות על ידי מספר רב של גולשים ורלוונטיות למוצע באתר.

לאחר מכן יש להתאים את דפי האתר באתר למילות המפתח. שלב זה כולל שינויים בטקסט, תוספות של דפי טקסט, חלוקת האתר לנושאים ותתי נושאים וכו'. שינויים בתוכן ובמבנה האתר יהפכו אותו למוביל בתחומו כך שיתאים להופעה במנוע החיפוש בצורה אופטימלית.

בתום האופטימיזציה יש להפיץ את האתר באמצעות החלפת קישורים עם אתרים רלוונטיים, רישום למדריכי אתרים שונים, כתיבה בפורומים ובלוגים מתאימים, הודעות לעיתונות וכו'.   

השלב האחרון הוא בעצם פעולות קידום על דרך השגרה: עלייך להבין שמנועי החיפוש משנים את דרכי פעולתם מפעם לפעם ושהמתחרים שלך מבצעים אף הם שינויים תכופים באתר, מה שגורר אחריו עדכון תוצאות בגוגל. נדרש מעקב חודשי קבוע אחר המיקום. אין זה אומר שאם היום האתר שלך מדורג בעמוד הראשון, גם בשבוע הבא הוא יופיע באותו מיקום. פעולות קידום שגרתיות הן:

כתיבת מאמרים אשר נותנים מידע שימושי לגולש עם קישור לאתר. את המאמרים יש להכניס לאתרי מאמרים או לאתר המקודם עצמו בקטגורית "מאמרים".  כמו כן, יש לעדכן את האתר לעתים קרובות. אתר שמתעדכן הוא אתר חי, שמתקיימת בו פעילות קבועה.

Go to top of page