טלפון: 08-9214729 | מייל: contact@interdate-ltd.co.il

בנייה נכונה של אתרים סלולריים

החשיבות של בניית אתרים סלולריים היום כבר מובנת לרוב בעלי האתרים. אחוזי הגלישה הסלולרית מרקיעים שחקים ועולים משנה לשנה, כאשר היום אין כבר ספק כי בשנים הקרובות רוב הגולשים באינטרנט יעשו זאת דרך הסמארטפון והטאבלט שלהם.

עם עליית הדומיננטיות של הגלישה הסלולרית עלה הצורך בבניית אתרים מסוג חדש- אתרים שיתאימו לגלישה באמצעות מכשירים כאלו. מדובר באתרים שונים עם דרישות סף שונות, שכן הם צריכים להתאים לגדלי מסך שונים ולטכנולוגיית הטאץ' שלא נהוגה במחשבים רגילים.כך נולד גם התחום של פיתוח אפליקציות שמתאימות למכשירים שונים.

מעבר לבניה הטכנית השונה, חשוב שאתר סלולרי יתאים גם לאופי הגלישה עצמו- כאשר אנשים גולשים דרך הסמארטפון, זה נעשה בדרך כלל כדי לקבל מידע בצורה מהירה ומדויקת ולא כדי לקרוא טקסטים ארוכים ומורחבים. לכן, חלק גדול מבניית אתרים סלולריים מתמקד בבניית דפי נחיתה תמציתיים שישרתו את המטרות של הגולשים והמפרסמים.

איך לבנות עמוד נחיתה סלולרי

- חשוב להקפיד על דפים "קלים"- טעינה מהירה היא אחד הדברים החשובים ביותר עבור גולשי הסלולר ובהתחשב בכך שהיכולות של הסמארטפונים מבחינת מהירות נמוכות בהרבה משל מחשבים רגילים, חשוב במיוחד להשתמש בטכנולוגיות הנכונות על מנת לאפשר טעינה זריזה של הדף המדובר. יש להקטין תמונות לגודל מינימלי על מנת לשפר את מהירות הטעינה.

- חשוב לבצע בדיקות התאמה- אחת השיטות המובילות היום בתחום של בניית אתרים היא בניה של אתרים רספונסיביים שיודעים להתאים את עצמם לכל גודל מסך ללא התערבות של הגולש. כאר בונים דף נחיתה לסלולר, חשוב לבדוק אותו בכמה שיותר מכשירים לפני העלאתו לרשת על מנת לוודא כי כל גולש יוכל להיחשף אליו בצורה נאותה.

- חשוב להקפיד על נראות האתר- גלישה במסכים קטנים מקשה על הגולש בקריאת טקסטים. חשוב להקפיד על עיצוב צבעים נכון, עם קונטרסט גדול בין הרקע לטקסט, פונט גדול וברור וריווח של הטקסט לרמה מקסימלית.

- חשוב להעביר מסר תמציתי- גולשים סלולריים בדרך כלל מבצעים עוד כמה פעולות במקביל ותשומת הלב שלהם מוסחת. חשוב להקפיד על טקסט קצר וקולע, כותרות מודגשות וברורות, להמעיט בכמות הכפתורים הלחיצים ובשדות המילוי בטפסים.

- חשוב להעביר מסר מניע לפעולה- גולשים סלולריים ידועים בתור בשלים מאוד לקבל החלטות צרכניות שונות. המסר אמנם צריך להיות קצר ותמציתי, אך אסור לוותר על ההנעה לפעולה כיוון שסיכויי ההצלחה שלה גבוהים במיוחד. מומלץ כמובן, להיעזר לצורך כך באנשי מקצוע מתחום הכתיבה השיווקית שיוכלו לעזור בניסוח.

Go to top of page